Vandeniliu varomas Hyundai Nexo

vandeniliu varomas Hyundai Nexo Vienas iš naujausių ekologiškų vandeniliu varomas Hyundai Nexo Kompanija teigia, kad jis yra toks švarus, kad į aplinką išskiria tik vandenį ir deguonį.

„Hyundai“ teigia, kad per mėnesį nuvažiavęs 560 km, šis Hyundai Nexo automobilis gali išvalyti apie 900 kg oro – maždaug tiek oro vienas suaugęs žmogus suvartoja per 60 dienų. „Hyundai Nexo“ į aplinką išskiria tik itin švarius vandens garus bei dar švaresnį deguonį, nei paėmė iš aplinkos ir, kad tai įrodytų, atliko štai šį įdomų eksperimentą.

Kompanija pasitelkė į pagalbą olimpinę plaukimo čempionę Mireia Belmonte, ją patalpino dideliame burbule, pripildytame išmetamaisiais „Hyundai Nexo“ automobilio teršalais, ir liepė dar bėgti ant bėgimo takelio.

Vandeniliu varomi automobiliai atrodo labai žavingai: jokių teršalų į aplinką, galimybė užpildyti baką per 5 minutes, vandenilio gamybai galima panaudoti perteklinę energiją iš atsinaujinančių šaltinių ir vandeniliu varomas automobilis netgi galėtų elektros energija aprūpinti ir namą, tarsi koks generatorius, veikiantis idealiai tyliai ir švariai.

Elonas Muskas ne kartą yra klausęs – kodėl tiesiog nepanaudoti tos energijos baterijoms įkrauti? Bet vandeniliu varomi automobiliai turi savų pliusų prieš elektromobilius ir tik reikia, kad tuo patikėtų daugiau automobilių kompanijų. Tik tada matysime ženklesnį technologijų progresą ir pačios infrastruktūros augimą.

Greifser Auto naujienos