Sugedo turbina ? kaip neapsigauti !

Sugedo Turbina

Sugedo turbina svarbu neapsigauti. Daugeliui vairuotojų, kuriems sugedo turbina nežino, kad vien tik turbiną suremontuoti neužtenka. Norint, kad nereikėtų antrą ar trečią kartą pakloti pinigų už tą patį turbinos remontą, reikia žinoti keletą itin svarbių dalykų.
Jūs galvojate, jog jeigu pasipylė balti dūmai iš duslintuvo, dingo tepalas, ar turbina pradėjo švilpti ar zysti – suremontuosite ją ir viskas? Deja, viskas yra kur kas sudėtingiau… Visų pirma reikia ieškoti priežąsties dėl ko šis daiktas sugedo. Nes tik sužinojus kas iššaukė turbinos gedimą, galima išvengti papildomo remonto ateityje.

1. Jeigu sulūžo turbinos ašelė:

Jeigu lužta turbinos velenas tai gali būti dėl keletos priežąsčių. Visų pirma, gali būti kažkas išspjauta iš pačio variklio išmetimo sistemos. Kadangi smūgis dažnai būna tokio stiprumo, kad sulaužo itin kietus turbinos sparnelius – veleno nutaukimas taip pat labai dažnas dalykas. Kartais būna, kad prie oro srauto matuoklės esantis tinklelis atitrūksta ir jo metalinės skeveldros lekia tiesiai į turbokompresorių. Tai taip pat viena iš priežąsčių.

2. Jeigu sugadinti turbinos sparneliai:

Turbinos sparnuotės taip pat sugenda ne šiaip sau. Dažnas turbinos sparnelių sugadinimas iššaukiamas dingusio turbinos balanso. Įsivaizduokite visaip besimakaluojančią turbinos ašį – atminkite jog sparnuotė yra labai arti kriauklės. Turbinos kriauklė ir sparneliai vienas nuo kito labai labai arti. Ir menkiausias nuokrypis gali sąlygoti šių dviejų dalių susilietimą.

3. Jeigu automobilis netraukia – mašina buka?

Tai trečias pats dažniausias, tačiau kartu ir pigiausias turbinos gedimas. Vieną dieną važiuojant 120 km/h greičiu jums dingsta iš po kojų gazo pedalas… Dėkokite dievui jeigu jūs neiššokote ant lenkimo, o prieš jus nebuvo atvažiuojačios fūros. Vienas iš tokių automobilio gedimų – tai turbokompresoriaus gedimas. Ir jis susijęs su tokiu reiškiniu, kai turbina perpučia. Perpučia dėl turbinos geometrijos gedimo. Ir čia mažų mažiausiai ką galima daryti tai ją valyti. Turbinos geometrijos valymas dažnai padeda, tačiau visada geriau ją pakeisti nauja. Žinoma nauja turbina visai čia nereikalinga, nes remontuojant turbiną gali keisti jos dalis atskirai…